Greqi, në një kontejner janë zbuluar 70 kilogram kokainë

Must Read

Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

Për djegien e veturave të EVN-së, në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në...

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Nëpunësit doganorë nga Drejtoria e pavarur për të ardhura publike e Greqisë, me ndihmën e radioskopisë dhe qenit kërkues në një kontejner me banane kanë zbuluar dhe konfiskuar 70,5 kilogram kokainë, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

- Advertisement -

Kontejneri që ka arritur nga Amerika Jugore, ndërsa ishte e dedikuar për një vend në Ballkanin Perëndimor, ka paraqitur se ishte duke transportuar banane, por është vendosur që të kontrollohet me radioskopi.

Pasi sistemi ka zbuluar material të dyshimtë, është kryer edhe kontroll fizik me ndihmën e qenit kërkues Aksep dhe janë gjetur 60 paketime kokainë, me peshë të përgjithshme prej 70,5 kilogramë.

- Advertisement -

Droga ishte fshehur me kujdes në kontejner, në makinat për ftohje.

- Advertisement -

Latest News

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet në lagjen Potok dhe tjetra...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar janë B.S 22 vjeç dhe...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com