Grenell demanton Vuçiqin: Kosova dhe Serbia nuk kanë nënshkruar marrëveshje me SHBA-në

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, Riçard Grenel, deklaroi se SHBA-ja nuk është palë në marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike.

Me këtë, Grenelli e ka demantuar deklaratën e djeshme të presidenti serb Aleksandar Vuçiq se Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje bilaterale me SHBA-në për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike mes Prishtinës dhe Beogradit.

- Advertisement -

“Ata kanë nënshkruar marrëveshje që të punojnë së bashku, ata nuk kanë nënshkruar me SHBA-në. Ne nuk jemi nënshkrues”, tha Grenell në konferencën për shtyp në Uashington.

Ai shtoi se as nuk do të tentojë të sqarojë se çka ka menduar presidenti Vuçiq, kur iu drejtua mediave serbe.

- Advertisement -

“Atë që ai (Vuçiqi) e tha në sallën për mbledhje është se kjo është marrëveshje historike që do të kontribuojë për normalizimin e rajonit. Ai foli për mini Shengen zonën”, deklaroi Grenell.

Në pyetjen nëse Vuçiqi dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kanë nënshkruar marrëveshje të ndërsjellë, Grenell tha se kanë nënshkruar marrëveshje se do të punojnë së bashku për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike dhe tregtare./MIA

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -