Gjykimi për organizatorët e 27 prillit, më 4 shtator duhet të dëgjohen 15 deputet

Must Read

Ibrahimoviç pozitiv me Covid-19

Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara...

Kërçova në hall me mbeturinat, Nuredini tregon ligjet, por jo planet për menaxhim të mbeturinave!

https://youtu.be/C_SE9LiDgp4 Kërçovarët prej dekadash përballen me problemin e mbeturinave.

5 muaj që ka filluar projekti, asnjë centimetër asfalt në autostradën Shkup – Bllacë

https://youtu.be/9RIpQhNhkbA Më 18 maj nisën punimet për autostradës Shkup – Bllacë. U...
- Advertisement -

Me paraqitjen e dëshmive të propozuara nga ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski vazhdoi gjykimi për organizatorët e ngjarjeve të 27 Prillit në Kuvend. Veljanoski gjatë prezantimit të dëshmive lexoi disa pjesë nga fjalimi i Zoran Zaevit nga foltorja e Kuvendit, duke elaboruar se ai me sms porosi vetëm i ka cituar fjalët e Zaevit, se do të zgjedhin kryetar të Kuvendit edhe në korridor.

Mbrojtja e Veljanoskit, për seancën e ardhshme ka thirrur edhe rreth 50 dëshmitarë, deputetë të cilët duhet të merren në pyetje në disa nga seancat e ardhshme. Të akuzuar në këtë lëndë janë ish-kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski, ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakievski dhe ministri i Arsimit Spiro Ristovski si dhe ish-drejtori i DSK-së Vlladimir Atanasovski.Ata akuzohen se kanë bërë vepër penale “rrezikim terrorist të rendit kushtetues dhe sigurisë.

- Advertisement -

Ibrahimoviç pozitiv me Covid-19

Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara ndeshjes së sotme kundër Bodø...

Kërçova në hall me mbeturinat, Nuredini tregon ligjet, por jo planet për menaxhim të mbeturinave!

https://youtu.be/C_SE9LiDgp4 Kërçovarët prej dekadash përballen me problemin e mbeturinave. Në çdo fshat, lagje dhe...

5 muaj që ka filluar projekti, asnjë centimetër asfalt në autostradën Shkup – Bllacë

https://youtu.be/9RIpQhNhkbA Më 18 maj nisën punimet për autostradës Shkup – Bllacë. U gërrye një pjesë e tokës,...

2 viktima, 152 raste të reja me Covid-19 dhe 126 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1630 testime të realizuara 152 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

Të mos kesh asnjë të drejtë në shtetin ku jeton! Qindra qytetarë pa shtetësi, Spasovski thotë se po punohet për ndryshime ligjore

https://youtu.be/IPW6zEUI6Go Ka 37 vjet që jeton në Maqedoni, por kurrë nuk i është dhënë mundësia për tu...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -