Array

Gjermania ka nevojë për “imigrantë të talentuar”

Must Read

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim...
- Advertisement -

Në kuadër të debatit kombëtar për imigracionin në Gjermani, i nxitur si nga protestat anti-islamike në vend, ashtu edhe nga mbytja e qindra imigrantëve në Detin Mesdhe, ministri i Brendshëm gjerman, Tomas De Mazier, hërë po kërkon hapjen e vendit për imigrantët e ri, e herë po kërkon përpjekje të shtuara ndërkombëtare, për të ndalur valën e tyre.
Ideja e De Mazierit është që vendi të pranoi imigrantë në ato profesione, në të cilat nuk ka punëtorë të mjaftueshëm gjermanë.
Ai deklaroi se Gjermania duhet të reklamohet në ato shtete, nga të cilat Berlini dëshiron të pranojë imigrantë. Në mesin e tyre siç duket nuk janë shtetet nga Ballkani, ngase De Mazier ka kërkuar shtimin e përpjekjeve ndërkombëtare, për të ndalur valën e azilkërkuesve nga shtetet e Evropës Juglindore.
Sipas fjalëve të tij, vetëm në çerekun e parë të këtij viti pothuajse gjysma e personave të regjistruar, që kanë kërkuar azil në Gjermani, janë nga shtetet e Ballkanit Perëndimor.21 Media

- Advertisement -

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...

Rrahën qytetarët, suspendohen policët! Kapen edhe druvjedhësit të cilët sulmuan policët

https://youtu.be/2pqlHclbyF8 Dy policë të cilët brutalisht me shqelma dhe shufër rrahën një qytetar nga Manastiri, do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -