Array

Gjermania- Greqisë: Shkoni në Pekin ose Moskë, por…

Must Read

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit.

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore...

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqi për dhunën para Komunës së Qendrës në qershor 2013 vazhdon sot me fjalët përmbyllëse të palës...
- Advertisement -

Greqia do e ketë shumë vështirë që të gjejë kreditorë jashtë BE-së dhe FMN-së.

Kështu deklaroi ministri i Financave në Gjermani, Wolfgang Schaeuble.

- Advertisement -

Sipas BBC, ai deklaroi se do mirëpriste përpjekjen e Greqisë për të gjetur investime në Pekin apo Moskë, por kjo do jetë shumë e vështirë.

Paralajmërimi i tij vjen pasi është shtuar ndjeshëm frika për një falimentim të Greqisë për shkak se kostot e huamarrjes për këtë vend kërcyen me 3.5 pikë përqindje në 27 përqind.

- Advertisement -

Ministri i Financave i Greqisë, Yanis Varoufakis tha se qeveria e tij refuzon që të marrë në konsideratë largimin nga BE.

Ai premtoi “kompromis, kompromis, kompromis pa u kompromentuar”.

- Advertisement -

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit. Në kuadër...

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore pune në Bruksel, ku do...

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqi për dhunën para Komunës së Qendrës në qershor 2013 vazhdon sot me fjalët përmbyllëse të palës mbrojtëse. Në...

Tërmet i ri në afërsi të Malit të Shenjtë

Tërmet me fuqi prej 4.6 ballëve sipas Rihterit, është regjistruar shkurt pas orës 7 sot në mëngjes sipas kohës lokale në pjesën...

Zaev: Qytetarët tanë dhe të BH do të fillojnë të lëvizin vetëm me letërnjoftime

Kryeministri Zoran Zaev, me rastin e 28 Shtatorit, Ditës ndërkombëtare të boshnjakëve  u dërgoi urim pjesëtarëve të bashkësisë boshnjake  në Republikën e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -