Gjermania do ta shpallë Vjenën si rajon me korona-rrezik

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Për shkak të numrit të rritur ditor të të sapoinfektuarve, Gjermania ka për qëllim ta shpallë Vjenën për rajon me korona-rrezik, pohojnë mediat austriake.

“Prej 5 shtatorit në Vjenë ka më shumë se 50 infektime të reja në 100.000 banorë, për shkak të së cilës jemi të detyruar të veprojmë”, deklaroi përfaqësuesi  i autoriteteve gjermane.

- Advertisement -

Për shkak të gjendjes epidemiologjike aktuale, Austria, para se gjithash disa rajone, rrezikon të shpallet  një rajon me rrezik.

Zvicra tashmë dha paralajmërim për udhëtim në Vjenë  dhe planifikon  ta zgjerojë edhe për krahinën Tirol.

- Advertisement -

Italia, gjithashtu, me ndikim të madh e ndjek situatën në Austri dhe së shpejti mund  të vendosë PCR test të obligueshëm për udhëtarët  e Austrisë, siç e bënë atë tashmë Qipro, Britania e Madhe, Norvegjia dhe Belgjika./MIA

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -