Gjenden 55 emigrantë në fshatin Vaksincë të Kumanovës

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Janë gjetur 44 emigrantë në shtëpinë e një personi në fshatin Vaksincë të Kumanovës, për të cilin ishte shpallur urdhër arrest.

“Më 23 gusht 2020 në 06:40, nëpunësit policorë nga Departamenti i Policisë Mateç, morën masa për gjetjen e F.K. në shtëpinë e tij në fshatin Vaksincë, sepse ka pasur urdhër-arrest për arrestimin e tij për vuajtje të dënimit me burg. Ai nuk u gjet në shtëpi, por 44 emigrantë (25 nga Pakistani, 14 nga Afganistani, tre nga Bangladeshi dhe dy nga Somalia) u gjetën në dhomat ndihmëse të shtëpisë së tij. Gjashtëmbëdhjetë nga emigrantët e gjetur janë persona të mitur”, kumtoi MPB.

- Advertisement -

Është kryer inspektim dhe ngjarja është raportuar në Prokurorinë Publike, me urdhër të të cilës emigrantët janë transferuar në Qendrën e Transitit “Vinojug” – Gjevgjeli. Nga MPB theksojnë se po merren masa për zbardhjen e rastit.

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -