Array

Futboll: Kombëtarja pa mbrojtje kundër Danimarkës!

Must Read

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion.

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament.

Holshtajn: Në interes të Bullgarisë është të mos e bllokojë zgjerimin e BE-së në këtë rajon

Problemet dypalëshe nuk duhet të jenë pjesë e kornizës negociuese për zgjerim të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadorja...
- Advertisement -

Ndonëse të gjithë po i gëzohemi duelit kundër Darnimarkës që mund t’i hapë edhe më shumë dyert për kualifikim të Shqipërisë në Euro 2016, lajmet e këqija vetëm sa kanë fillur.

Telegrafi mëson se kombëtarja e Shqipërisë është në gjendje katastrofale në fazën e mbrojtjes para duelit vendimtar ndaj Danimarkës në udhëtim. Dhe për këtë, ka disa arsye.

- Advertisement -

Lorik Cana – mbrojtësi i Lazios ka kohë që është në kërkim të një ekipi të ri, ai nuk luan prej kohësh me Lazion si titullar dhe nuk është në gjendjen më të mirë fizike. Kapiteni lë për të dëshiruar shumë për duelin vendimtar, megjithatë në zemrën e tij prej luani asnjëherë nuk dyshohet edhe pse futbolli është sport ku nevojitet përgatitje fizike.

Mërvim Mavraj – i lënduar. Konsiderohet shtylla e mbrojtjes së kombëtares shqiptare.

- Advertisement -

Debatik Curri – I lënduar, tjetër lojtar me përvojë të madhe për këto ndeshje.

Berat Xhimshiti – nuk e ka lejen e FIFA-s për t’u aktivizuar me Shqipërinë në ndeshje zyrtare.

- Advertisement -

Arlind Ajeti – tjetër top mbrojtës që nuk ka lejen e FIFA-s për t’u aktivizuar në ndeshjet zyrtare.

Naser Aliji – nuk e ka lejen për t’u aktivizuar në ndeshje zyrtare.

Në bazë të kësaj pasqyre që ka bërë Telegrafi para ndeshjes, mund të konstatohet se gjendja në mbrojtje është shumë e keqe.

Mbetet të shihet se si do t’ia dalë që De Biasi të zgjidhë problemet në fazën defensive, marrë parasysh se Danimarka është një skuadër ofanzive dhe se do të kërkojë të vulosë kualifikimin me një fitore në shtëpi ndaj Shqipërisë.

- Advertisement -

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion. SHBA  është më...

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament. Autoritetet lokale zgjidhen ...

Holshtajn: Në interes të Bullgarisë është të mos e bllokojë zgjerimin e BE-së në këtë rajon

Problemet dypalëshe nuk duhet të jenë pjesë e kornizës negociuese për zgjerim të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadorja gjermane në vend, Anke Holshtajn.

Për dy ditë ujërat e zeza rrjedhin nëpër rrugët e Crniçes, banorët kanë frikë për shëndetin e tyre

Për dy ditë me radhë në vendbanimin Crniçe në Shkup, ujërat e zeza po rrjedhin nëpër rrugë. Banorët thonë se këtë problem...

701 gjoba për mosmbajtjen e maskës!

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, janë regjistruar 701 kundërvajtje për mosmbajtjen e maskës, raporton...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -