Fjolla Morina dënohet me 6 vjet burg

TË FUNDIT

Fjolla Morina është dënuar nga Gjykata e Kukësit me 6 vjet burg, për “trafikim të armëve dhe municioneve”.

Avokatja e këngëtares nga Kosova kërkoi dënim me gjobë. Ajo tha:” Vendimin do ta ankimojmë në Apelin e Shkodrës.”

Kujtojmë se Fjolla Morina u arrestua pasi u kap me pistoleta në çantë gjatë tentativës për të kaluar kufirin drejt Shqipërisë nga dogana e Morinës, e shoqëruar nga shoferi dhe biznesmeni Fisnik Syla, me të cilin u martua pak ditë më parë./21Media

TË NGJAJSHME