Fillojnë regjistrimet për ciklin e dytë në Universitetin “Nënë Tereza”

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Universiteti “Nënë Tereza“ në Shkup shpalli të hapur Konkursin për regjistrimin e studentëve në ciklin e dytë të studimeve në programet studimore në vitin akademik 2020/2021.

Të gjithë kandidatët do të mund të aplikojnë në pesë Fakultetet e UNT-së: Fakulteti i Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës, Fakultetin e Shkencave Informatike, Fakultetin e Shkencave Teknike, Fakultetin e Shkencave Sociale, Fakultetin e Shkencave Teknologjike

- Advertisement -

Të gjithë kandidatët dokumentacionet e tyre për aplikim duhet t’i dorëzojnë në hapësirat e Universitetit “Nënë Tereza” në Shkup në rrugën “Mirçe Acev nr.4/kati i 3–të (zyra 306) në Shkup.

Për më shumë informata kandidatët mund të ndjekin linkun e konkursit: http://unt.edu.mk/wp-content/uploads/2020/07/Konkurs-p%C3%ABr-regjistrimin-e-student%C3%ABve-n%C3%AB-ciklin-II-UNT_2020-2021-02.07.2020-SHQ.pdf .

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -