Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Filloi mbledhja e Këshillit të Sigurimit  në “Vila Vodno” të konvokuar nga presidenti Stevo Pendarovski.

Në mbledhje marrin pjesë kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, kryeministri Zoran Zaev, ministrat e Mbrojtjes, të Punëve të Brendshme dhe Punëve të Jashtme, Radmilla Shekerinska, Oliver Spasovski dhe Bujar Osmani.

Të pranishëm janë edhe këshilltarët dhe profesorë universitar Goce Trajanovski, Nenad Markoviq dhe Veton Latifi.

Në mbledhje përveç anëtarëve të përhershëm në ftesë të presidentit Pendarovski marrin pjesë edhe drejtorët e Agjencisë së Inteligjencës Eroll Musliu, i Agjencisë për Siguri Kombëtare Viktor Dimovski dhe Agjencisë teknike-operative Zoran Angelovski, si dhe kryeshefi i SHM-së së ARM-së gjeneral-nënkoloneli Vasko Gjurçinovski.

Sipas kumtesës së Kabinetit të presidentit, temë e mbledhjes  do të jetë situata e sigurisë politike në vend  pas inkuadrimit në anëtarësimin në NATO.

Pritet pas përfundimit të mbledhjes deklaratë të japë presidenti dhe komandant suprem Stevo Pendarovski.

  • Tags
  • 1

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This