Filloi manifestimi qendror për shënimin e Ditës së Pavarësisë së RMV-së

Must Read

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...
- Advertisement -

Para Qeverisë së Maqedonisë së Veriut ka filluar manifestimi qendror për shënimin e 27 vjetorit të pavarësisë së Maqedonisë së Veriut – Ditën e Pavarësisë.

Në manifestimin qendror marrin pjesë presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski, kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev, zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi dhe zëvendëskryeministri për luftim të korrupsionit, Ljupço Nikollovski.

- Advertisement -

Manifestimi filloi me intonimin e himnit të shtetit nga orkestra e ushtarake e Armatës së Maqedonisë së Veriut.

[🔴Во живо] Свеченост по повод 8 Септември – Денот на независноста

Gepostet von Zoran Zaev am Dienstag, 8. September 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -