Filloi gjykimi i gjykatësit Pançevski

Must Read

Nëse të gjitha partitë shqiptare do të jenë në qeveri, Arjanit Hoxha do të lobojë që “Besa” të kalojë në opozitë

Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë Lëvizja BESA do të dalë në opozitë. Kështu...

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh, ...

Në Gjykatën në Veles sot filloi gjykimi i ish-kryetarit të Gjykatës Penale – Shkup, Vlladimir Pançevski.

- Advertisement -

Avokatët e tij kanë kërkuar nga këshilli gjykues të pezullohet paraburgimi pasi sipas tyre, gjykatësi Pançevski ka imunitet.

Këshilli gjykues me të cilin kryeson gjykatësja Valentina Gjeorgieva dha pauzë me qëllim që të kontrollojë nëse i është marrë imuniteti i gjykatësit Pançevski.

- Advertisement -

Pançevski duhet të përgjigjet për keqpërdorime të sistemit AKMIS.

- Advertisement -

Në seancën e fundit më 10 korrik pasi Pançevski nuk u paraqit në gjykatë, gjykatësi i ka caktuar paraburgim dhe është shpallur fletëarrestim për të. Pas pesë ditësh, më 15 korrik, Pançevski vetë është paraqitur në Burgun hetues “Shkup” në Shuto Orizare.

- Advertisement -

Latest News

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës në fshatin...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh,  nga fillimi i pandemisë  më...

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Në SHBA, në korrik të sapopunësuar vetëm 1,8 milion, më pak nga shifrat e majit dhe qershorit

Ekonomia e SHBA-së në korrik ka hapur 1,8 milion vende pune, që është regres sipas treguesve  të muajve maj dhe qershor dhe ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com