Filipçe shpërndau fotografi me maskë: Respektoni masat, mund ta ulim shpërndarjen e Covid-19

Must Read

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...
- Advertisement -

Mjekët dhe personat mjekësor çdo ditë punojnë me maska mbrojtëse dhe pajisje mbrojtëse shtesë, por edhe në shumë profesione të tjera punëtorët tërë orarin e punës e kalojnë me pajisje mbrojtëse. Nuk është e vështirë dhe s’ka arsyetim për ata që nuk mbajnë maska, të cilët nuk i respektojnë masat. Kështu ka apeluar sot ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe që të respektohen masat kundër Covid-19.

“Mbaj pajisje mbrojtëse sepse kam kujdes për më të afërmit – familjen, kolegët dhe miqtë. Për shkak se secili prej nesh, ka përgjegjësi të kujdeset për shëndetin e personave rreth tyre. Kujdesi për veten në të njëjtën kohë është edhe kujdes ndaj teje. Apeloj të respektohen masat pa përjashtim! Vetëm duke i mbajtur maskat, duke i larë duart shpesh dhe duke e mbajtur distancën fizike, mund ta ulim shpërndarjen e virusit. Të jemi të përgjegjshëm!”, tha Filipçe.

- Advertisement -

Apelit ia ka bashkëngjitur një fotografi personale ku mban maskë./TV21

Носам заштитна маска затоа што водам грижа за моите најблиски – семејство, колеги и пријатели. Секогаш кога сум во…

Gepostet von Венко Филипче am Montag, 10. August 2020
- Advertisement -

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -