Array

Filipçe: Qytetarët të anulojnë udhëtimet për në Itali nëse nuk kanë nevoja urgjente

TË FUNDIT

Sami Tërnoci nga Bujanoci i del në ndihmë mërgatës shqiptare për regjistrimin

Procesi i regjistrimit në Maqedoninë e Veriut i ka mobilizuar edhe mërgimtarët nga trojet shqiptare. Kështu është rasti me...

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se nga dita e nesërme do të kontrollohen të gjithë udhëtarët në të gjitha pikat kufitare, për tu mbrojtur nga përhapja e koronavirusit në Maqedoni.

Filipçe njoftoi se përpos në kufijt toksor, kontrolle do të ketë edhe në dy aeroportet e Shkupit.

Ministri apeloi që të gjithë qytetarët që nuk kanë nevojë të urgjente të anulojnë udhëtimet për në Itali.

 

TË NGJAJSHME