Filipçe: Mbetem i përkushtuar në politikat shëndetësore në interes të së mirës së gjithë qytetarëve

Must Read

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia”...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë mbetet e hapur për të gjithë, kurse unë qëndroj edhe mëtej i përkushtuar ndaj politikave shëndetësore në interes dhe të mirën e të gjithë qytetarëve, ka shkruar ministri i Shëndetësisë Venko Filipce në profilin e tij në Fejsbuk.

Si institucion, shkruan Filipçe, ne vazhdojmë të dëgjojmë nevojat e qytetarëve dhe së bashku me pacientët, OJQ-të dhe punonjësit shëndetësorë për të krijuar sistem shëndetësor ku pacientët janë në vend të parë.

- Advertisement -

“Qëllimi ynë janë pacientë të kënaqur, punonjës shëndetësor të vlerësuar dhe të motivuar. Unë vazhdoj të punoj pa u lodhur dhe me përkushtim në këtë, qytetarët meritojnë më të mirën, qytetarët meritojnë  shëndet publik cilësor të disponueshëm për të gjithë!”, ka shkruar në FB Venko Filipce i cili do të jetë ministër i Shëndetësisë edhe në qeverinë e re.

- Advertisement -

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia” dhe dorëheqje të Qeverisë të...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin në Mançester në shtetin Nju...

Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në...

Putini në Kombet e Bashkuara, bëri thirrje të hiqen sanksionet me qëllim të përforcimit të ekonomisë botërore

Presidenti rus, Vlladimir Putin deklaroi dje se përfundimi i “sanksioneve jolegjitime” kundër vendeve si i tij, mund të përforcojë ekonominë botërore të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -