Filipçe: Mbajtja e maskës është thelbësore në trajtimin e Covid-19

TË FUNDIT

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, në llogarinë e tij në Facebook, shkruan se në Maqedoninë e Veriut është e detyrueshme të mbahet maska në të gjitha hapësirat e mbyllura publike, siç janë transporti publik, tregjet, bankat, zyrat postare, si dhe në hapësira të hapura kur nuk ka mundësi për të mbajtur distancë prej dy metrash.

Правилната употреба на заштитна маска е клучна во справувањето со ковид-19.Во Република Северна Македонија задолжително…

Gepostet von Венко Филипче am Donnerstag, 6. August 2020
MARKETING I PAGUAR POLITIK