Filipçe: Komisioni kërkon mësim online, duke përjashtuar klasat e para

Must Read

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim...
- Advertisement -

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se qëndrimi i Komisionit për sëmundje ngjitëse është që procesi arsimor të zhvillohet online, duke përjashtuar këtu nxënësit e klasave të para të cilët duhet të kthehen në shkollë.

Thotë se rreziku më i madh është në transportin e nxënësve, në komunikimin e nxënësve dhe kjo do të jetë e rrezikshme sipas tij që nxënësit të kthehen në shkollë, kur nuk dihet se çfarë do të ndodh në vjeshtë.

- Advertisement -

“Qëndrimi i Komisionit është se mësimi duhet të realizohet online, përveç se në klasat e para ku duhet prani fizike e fëmijëve. Frikësohemi nga transporti i nxënësve, komunikimi i nxënësve, në pushimet, gjatë hyrjeve në shkolla, në korridoret e shkollave,… Në këtë situatë, kur në vjeshtë nuk e dimë se me çfarë do të përballemi, çfarë mund të na presë, jo vetëm ne, por asnjë shtet në Evropë do të jetë shumë rrezik fëmijët të lejojmë të kthehen pa ndonjë kufizim në ambient të mbyllur”, tha Filipçe për Kanal 5.

Këtë qëndrim Filipçe e ka prezantuar në Qeveri nga ku pret që vendimi përfundimtar të sillet ditëve në vijim.

- Advertisement -

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...

Rrahën qytetarët, suspendohen policët! Kapen edhe druvjedhësit të cilët sulmuan policët

https://youtu.be/2pqlHclbyF8 Dy policë të cilët brutalisht me shqelma dhe shufër rrahën një qytetar nga Manastiri, do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -