Array

FIFA e sheh të sigurt kualifikimin e Shqipërisë

Must Read

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore...
- Advertisement -

Fifa i ka kushtuar një hapësirë të gjerë në uebsjatin e saj Shqiperise dhe me konkretisht trajnerit italian të kuqezinjve Gianni De Biasi.

Ja cfarë shkruan organi me i larte i futbollit boteror:

- Advertisement -

Pavarësisht fjalëve të tij të matura, trajneri ka një besim të palëkundur te lojtarët e tij: “Shqipëria ka nxjerrë gjithnjë lojtarë të mëdhenj. Më vijnë në mendje emra si Altin Rraklli dhe Igli Tare. Por skuadra ime është e jashtëzakonshme. Çdo lojtar i kombëtares time është në gjendje që të bëjë të flasë në fushë frymëzimin dhe krijimtarinë. Detyra ime është të gjej një sistem taktik që të nxjerrë më të mirën prej tyre. Jam gjithnjë në përpjekje të gjetjes së balancimit të duhur ndërmjet imagjinatës dhe disiplinës kolektive dhe tani lojtarët e mi mudn ta gjejnë njëri-tjetrin me sy mbyllur. Asgjë nuk mund të më japë më shumë kënaqësi se sa kjo”.

Me një mentor si De Biasi në krye, edhe Shqiponjat mund të jenë në gjendje ta gjejnë me sy mbyllur rrugen e tyre drejt kalufikimir drejt EURO 2016.

- Advertisement -

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur në krye të këtij digasteri,...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia Rusino do të mbetet ashtu...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -