Array

Ferizaj: 26 vjet burg për 4 persona

Must Read

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov.

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të...
- Advertisement -

Gjykata Themelore në Ferizaj ka dënuar sot katër të akuzuar me gjithsej 26 vjet burg dhe me një gjobë prej 14 mijë euro.

Sipas një njoftimi për media nga kjo Gjykatë të akuzuarit D.B(turk) i shqipton dënim burgimi në kohëzgjatje prej 8 vjet burg dhe dënim me gjobë në shumë prej 5 mijë euro, të akuzuarit M.Q, tetë vjet burg dhe dënim me gjobë në shumë prej 5 mijë euro, të akuzuarit D.D, i shqipton dënim burgimi në kohëzgjatje prej 5 vjet burg dhe 2 mijë euro, të akuzuarit M.Sh, i shqipton dënim burgimi në kohëzgjatje prej 5 vjet burg dhe dënim me gjobë në shumë prej 2 mijë euro.

- Advertisement -

Ndryshe të akuzuarit akuzohen se nga muaji janar 2008 deri më 11 maj 2008, në fshatin Zaskok Komuna Ferizaj, si grup organizuar kriminal, kanë kryer krim të rëndë me qëllim të përfitimit të drejtpërdrejtë të dobi financiare të kundërligjshme, pa autorizim kanë blerë lëndë narkotike nga persona të panjohur, me qëllim shitje, në atë mënyrë që i akuzuari M.Q, njihej edhe me të akuzuarit e tjerë, pas bisedës me telefon me të akuzuarin D.B, ka shkuar në Turqi ku ka qëndruar nga data 9 mars deri me 27 mars 2008 dhe janë interesuar që të sigurojnë lëndën narkotike, pastaj është kthyer në Kosovë që të siguroj parat për blerjen e kësaj lënde narkotike kështu që me datë 16 prill 2008, përsëri ka shkuar në Turqi dhe pasi kanë siguruar lëndën narkotike është kthyer me aeroplan me datë 23 prill 2008, së bashku me të akuzuarin D.B kurse në aeroport i ka pritur i akuzuari tjetër D.D, i cili me veturën e tij i ka sjell në Ferizaj, kurse i akuzuari D.B, është vendosur në motel “Hana Tex”, ku ka qëndruar deri në ditën e arrestimit.

- Advertisement -

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...

Shpresa të reja për revitalizimin e Treskës, Këshilli i Komunës së Sarajit pritet që nesër ta miratojë planin urbanistik

https://youtu.be/BMWSFV9a2Aw “Kaloi edhe kjo verë, ndërsa Liqeni i Treskës mbetet ashtu siç ka qenë! I pa rregulluar...

90% e zanateve drejt zhdukjes, i pret historia! Miçoja, prodhuesi i fundit i litarit në Kërçovë

https://youtu.be/FmY5GAjlsgc Zanati për prodhimin e litarit me dorë, si duket do të mbetet vetëm si kujtim për...

Tateshi i epërm dhe i poshtëm prej vitesh pa ujë, banorët të zhgënjyer: Më keq po bëhet e më mirë jo

https://youtu.be/6KmQBe15LBU Fshatrat Tatesh i Epërm dhe i Poshtëm të Strugës edhe këtë sezon veror e kaluan pa...

Kosovë, 3 viktima dhe 47 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 525...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -