ZGJEDHJET

Fatime Fetai: Ligji i ri për PP-në u jep mundësi prokurorëve të ballafaqohen me krimin

Must Read

Në Bllacë lëvizje e paktë e qytetarëve, shtetasit e Kosovës ktheheshin prapa

https://youtu.be/N3FV2NRyUhk Për shkak të vendosjes së testit PCR për shtetasit e Kosovës,...

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Me hyrjen në fuqi të ligjit të ri për Prokurorinë publike as lufta për drejtësi nuk ndalet, as jeta këtu nuk ndalet, porositi sot prokurorja Fatime Fetai pas  mbledhjes së sotme për rastin “Monstra”.

- Advertisement -

“Kjo paraqet vetëm një  korrnizë të re ligjdhënëse e cila na jep mundësi  të gjithë prokurorëve  së bashku  në mënyrë të re  të ballafaqohemi  dhe të luftojmë  kundër krimit. Si dhe në ndonjë mënyrë  atë do ta shfrytëzojmë   në varësi të të gjithë prokurorëve”, theksoi Fetai.

Prokuroria Speciale Publike  prej sot edhe zyrtarisht asgjësohet, përkatësisht  me hyrjen në fuqi të ligjit të ri  për Prokurorinë Publike./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i mbushin spitalet nëpër qytetet e...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që bisedon me Gretën e rrejshme,...

Gostivari nën tym, digjet deponia “Rusino”, Komuna kërkon nga Qeveria që të merr masa

https://youtu.be/aj3AjDHsAnU Deponia “Rusino” në Gostivar gjatë natës së mbrëmshme është përfshirë përsëri nga zjarri, me çka  kundërmim...

Zyberi në Bogovinë të Tetovës, “Votën tuaj do ta arsyetojmë me punë, me ndershmëri e besueshmëri”

https://youtu.be/BHTRgDB-RzQ Ideja për Kryeministër Shqiptar, Zyberi tha se ka trazuar shumë struktura politike e shtetërore brenda dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -