Array

Facebook publikon asistentin tuaj personal, M

Must Read

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan...

Micotakis: Dilema është vetëmbrojtje ose karantinë

Dilemën vetëmbrojte ose karantinë e shtroi kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fjalimin e tij të ri televiziv...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar...
- Advertisement -

Apple ka Siri, Google ka Google Now, Microsoft Cortana, ndërsa tani edhe Facebook ka M.

David Marcus, i cili drejton Facebook Messenger, ka publikuar lajmin në një status, duke shpjeguar se si ai funksionon, dhe me disa fotografi nga ky aplikacion, transmeton koha.net.

- Advertisement -

Ai ka shkruar se “M” bazohet në inteligjencë artificiale, e cila do të mbikëqyret nga njerëzit. Marros gjithashtu ka treguar se edhe karakteristikat e tjera të saj, të cilat tashmë edhe janë në konkretët e saj.

Karakteristik e “M” është se ai mund të gjejë dhe të blejë produkte për ju, apo të shikojë informacione.
Ky shërbim mund edhe të caktojë rezervime në restorante, aranzhime të udhëtimeve.

- Advertisement -

Facebook tani është duke testuar këtë shërbim, dhe ende nuk ka dalë për shfrytëzuesit, por ai shumë shpejt do të shfaqet në disa smartfonë “fatlumë”, e më vonë pritet te dalë për të gjithë.

20150827135533954

- Advertisement -

20150827135538196

- Advertisement -

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...

Micotakis: Dilema është vetëmbrojtje ose karantinë

Dilemën vetëmbrojte ose karantinë e shtroi kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fjalimin e tij të ri televiziv për qytetarët mbi situatën e...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar 32.209.019 persona. Prej tyre vdiqën...

Bjellorusi, arrestohen mbi 360 protestues

 Më shumë se 360 ​​persona u arrestuan në Bjellorusi gjatë protestave për inaugurimin e presidentit Aleksander Lukashenko, të cilat u zhvilluan pa...

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për ndërtimin e hekurudhës nga Kërçova...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -