Emri që i vuri djalit Princesha Eugenie

TË FUNDIT

Ky është trajtimi më i mirë i flokëve gjatë natës

Flokët e thatë dhe lëkura e dëmtuar vazhdimisht kanë nevojë për trajtim në mënyrë që të rifitojnë shkëlqimin. Po...

Vaksinimi kusht për haxh në Arabinë Saudite

Arabia Saudite njoftoi se këtë vit, vaksina kundër korona virusit të ri (Covid-19) është kushti kryesor për haxh. Gazeta...

Rritet shkëmbimi tregtar në mes RMV-së dhe Kinës! Si dhe çka ndikoi në rritjen e shkëmbimit?

https://youtu.be/QFqyrdOF6zo Republika Popullore e Kinës është tregtuesi më i madh në botë. Viteve të fundit nëpër gjithësi bota e ka...

Kina nuk do të kërkojë kurrë hegjemoni

Pala kineze po ndjek një rrugë të zhvillimit paqësor dhe një politike të jashtme të pavarur, tha të hënën...

Simovski: Qasja përmes VPN aplikacionit regjistrohet dhe ruhet si dëshmi për ndërhyrje në sistem

Pohimet se shumë qytetarë janë regjistruar përmes përdorimit të aplikacionit VPN është i pamundur, sepse është i regjistruar dhe...

Princesha Eugenie dhe burri Jack Brooksbank e kanë quajtur djalin e tyre të porsalindur August Philip Hawke Brooksbank. Çifti janë fotografuar me djalin në një foto të re të publikuar nga Pallati Buckingham.

Pasardhësi i Familjes Mbretërore lindi në spitalin ekskluziv të Portland në Londrën qendrore. Ai lindi i 11-ti në radhë të fronit por do të kalojë në vendin e 12-të në linjën e trashëgimisë pasi u njoftua që Duka dhe Dukesha e Sussex po presin fëmijën e tyre të dytë.

Edhe pse nëna e tij është një princeshë, ai nuk do të jetë HRH as të mbajë një titull, përveç nëse Mbretëresha vendos ndryshe. Kjo sepse ai lindi në linjën femërore të Familjes Mbretërore. Në ditën kur ai lindi, Eugenie, 30, ndau një fotografi bardh e zi në Instagram të duarve të çiftit që mbanin gishtat dhe dorën e djalit të tyre.

Mbretëresha, Princi Philip, prindërit e Eugenie, Princi Andrew dhe Sarah, Dukesha e Jorkut dhe prindërit e Z. Brooksbank u tha se ishin “të kënaqur me lajmin”, në një deklaratë të Pallatit të lëshuar për të njoftuar lindjen./21Media

TË NGJAJSHME