Array

Elbenita Kajtazi,performon në operën Don Carlo në Berlin

Must Read

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua...

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë,...
- Advertisement -

Sopranoja Elbenita Kajtazi  do të jetë pjesë e operës Don Carlo, e kompozuar nga Verdi, në Berlin. Kajtazi, e cila tash e disa kohë po vepron në Berlin, thotë se Don Carlo është një nga operat e saj të preferuara.

“Njëra ndër operat e mia më të preferuara të kompozuara nga Verdi. Në skenë do të jem sonte bashkë me këngëtarët e mëdhenj të skenës operistike botërore, dhe ndjehem me fat që nga përvoja dhe profesionalizmi i tyre mësoj jashtëzakonisht shumë” pohon Elbenita Kajtazi(transmeton KultPlus)

- Advertisement -

Krahas saj do të jetë edhe Orchester der Deutsche Oper Berlin dhe Chor der Deutsche Oper Berlin. Emrat tjerë si Giacomo Prestia, Rolando Villazón, Lexi Savournin, Anja Harteros e të tjerë janë pjesë e operës.

- Advertisement -

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve socialë, për të qenë në...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua për një vepër të drogës....

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor sot do të...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët e mëngjesit me reshje të...

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -