Array

Eksperimenti i rrezikshém që bëjnë adoleshentët me buzët

Must Read

Gir: Sundimi i së drejtës dhe ligjit duhet të jetë prioritet i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me euroambasadorin e ri në vend Dajvid Gir sot mbajti konferencën e...

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia”...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën...
- Advertisement -

Një prirje shqetësuese e quajtur “Kylie Jenner Challenge” është duke u përhapur në rrjetet sociale, e cila inkurajon adoleshentët që të fryjnë buzët e tyre duke përdorur shishe dhe gota.

image image image image imageimage
Metoda thuhet se është e dhimbshme. Adoleshentët i vendosin buzët në sipërfaqen e kavanozit, gotës apo në sende të tjera që e kanë grykën e ngushtë dhe më pas thithin ajrin që të krijojnë vakum me shpresën se buzët do tu fryhen. Nga ky proces shkaktohet rrjedhje e gjakut tek buzët, duke provokuar bymim të tyre.

- Advertisement -

Të rinjtë, djem e vajza i kanë shpërndarë rezultatet e tyre në Twitter apo Instagram. Pamjet janë shqetësuese dhe rezultatet e kërkuara nuk janë arritur tek askush prej tyre. Deformimi i buzëve zgjat për orë të tëra, por ka edhe raste që zgjat me ditë. Kryesisht ato kthehen në ngjyrë vjollcë dhe i pengon të rinjtë që të flasin normalisht.

- Advertisement -

Gir: Sundimi i së drejtës dhe ligjit duhet të jetë prioritet i Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me euroambasadorin e ri në vend Dajvid Gir sot mbajti konferencën e parë për media. Zaev euroambasadorin...

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia” dhe dorëheqje të Qeverisë të...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin në Mançester në shtetin Nju...

Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -