Array

Egjipti vendos kufizime në udhëtime për qytetarët e tij në 9 shtete

Must Read

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjëve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Egjipti vendos kufizime të udhëtimit për 9 shtete ku mes tyre gjenden Malajzia, Jordania dhe Afrika e Jugut.
Në një deklaratë të publikuar nga Ministria e Brendshme e këtij vendi theksohet se janë vendosur kufizime për udhëtimet në vendet Jemen, Izrael, Jordania, Malajzia, Koreja e Jugut, Guinea, Indonezi, Tajlandë dhe Afrika e Jugut.

Në deklaratën ku vihet në dukje se qytetarët e moshave 18-45 vjeç të cilët do të udhëtojnë në këto vende fillimisht duhet të marrin miratimin nga policia theksohet se “ky vendim është marrë për të parandaluar largimin e personave që janë në kërkim”.

- Advertisement -

Egjipti i cili pati ndryshim të qeverisë me grusht shteti në vitin 2013, edhe vitin e kaluar pati vendosur kufizime për qytetarët e moshave 18-40 vjeçare të cilët do të udhëtonin në vendet si Turqi, Katar, Libi, Irak, Siri dhe në Sudan.

- Advertisement -

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjëve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjëve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...

“Qenush i Putinit”, “Kloun” dhe “gënjeshtar”. Debat i nxehtë mes Trampit dhe Bajdenit

https://youtu.be/geq0UKmXvYU “A do ta mbyllësh gojën njeri? kjo nuk është në frymë të një presidenti”, tha Xho...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -