Edhe në Kërçovë së shpejti spital i montuar për të infektuarit me Covid-19

Must Read

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia”...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin...
- Advertisement -

Në rrethinën e spitalit të Kërçovës, ku tashmë është caktuar lokacioni, së shpejti do të vendoset objekt montues për vendosjen dhe trajtimin e të infektuarve me Covid-19 në këtë komunë, paralajmëroi dr Stanko Tërpevski, drejtor i Spitalit të Përgjithshëm të Kërçovës.

“Në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë, në afërsi të spitalit të Kërçovës së shpejti do të vendosen objekte montuese për trajtimin e një pjese të spitaleve nga Kovid-19 në komunën tonë. Në këtë mënyrë do t’u ndihmojmë bashkëqytetarëve tonë të cilët janë të infektuar të jenë në qytetin e tyre dhe të jenë nën mbikëqyrje të vazhdueshme nga mjekët e këtushëm”, tha dr Tërpevski.

- Advertisement -

Shtoi se lokacioni është caktuar dhe presin së shpejtë të realizohet në bashkëpunim me Shtabin e krizës së Kërçovës në krye të së cilës është kryetari i komunës Fatmir Dehari. 

- Advertisement -

Vazhdojnë protestat antiqeveritare në Bullgari

Rreth 10.000 persona dje u grumbulluan në Sofje në Ditën e Pavarësisë duke kërkuar “pavarësi nga mafia” dhe dorëheqje të Qeverisë të...

Gjobiten 746 persona për mosmbajtjen e maskave

Policia ka gjobitur 746 qytetarë gjatë 24 orëve për mosmbajtjen e maskave. Ministria e Brendshme u bën apel qytetarëve që të respektojnë...

“Incident” me aeroplanin e Pensit

Aeroplani me të cilin udhëtonte nënkryetari amerikan Majk Pens ishte i detyruar që të kthehet në aeroportin në Mançester në shtetin Nju...

Ambasadori izraelit në KB e lëshoi sallën plenare gjatë fjalimit të Erdoganit

Ambasadori izraelit në Kombet e Bashkuara, Gilad Erdan, i cili ishte i pranishëm në mbledhjet e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në...

Putini në Kombet e Bashkuara, bëri thirrje të hiqen sanksionet me qëllim të përforcimit të ekonomisë botërore

Presidenti rus, Vlladimir Putin deklaroi dje se përfundimi i “sanksioneve jolegjitime” kundër vendeve si i tij, mund të përforcojë ekonominë botërore të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -