Array

"E pafajshme nëse konkursi dështon prapë"

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Kuvendi i Kosovës rishpallë konkursin për të tretën herë për Avokat të Popullit. Konkursi do të zgjas deri më 7 maj.

Shqipe Mala  e cila në garë e konkursit të kaluar për Avokatin e Popullit, nuk kishte arritur t’i marrë votat e mjaftueshme, thotë se do të provojë sërish.“Ende nuk kam konkurruar, por planifikojë të konkurrojë”, thotë Mala.

- Advertisement -

Për kryetaren e Komisionit për të drejtat e njeriut, Lirije Kajtazi, kjo nuk është shenjë e mirë. Ajo thotë se do të ishte mirë që të provoheshin kandidatë të rinj, e jo të njëjtit të votohen në Kuvend. Ai thotë se do të bisedojë me shefat e grupeve parlamentare për gjetjen e zgjidhjes në mënyrë që mos të dështojë sërish zgjedhja e Avokatit të Popullit. Kajtazi shton se dështimi i sërishëm, është i pafalshëm për Kuvendin e Kosovës, kur kihet parasysh fakti që po bëhen një vit nga përfundimi i mandatit të Avokatit aktual, Sami Kurteshi.

Deri në zgjedhjen e Avokatit të ri të Popullit, do të bëhet një vit nga koha kur i ka përfunduar mandati Avokatit aktual, Sami Kurteshi. Dy konkurse kanë dështuar pasi që asnjë nga kandidatët nuk ka arritur t’i marrë 61 vota, sa është e nevojshme. / 21MEDIA

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -