“E gëzofshi Bajramin!” nga bjeshkët e Bogovinës! Siniçanasit nuk e ndërpresin protestën as në ditë feste

Must Read

Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

Për djegien e veturave të EVN-së, në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në...

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Dita e tretë e protestës së banorëve të Siniçanit qëlloi që të jetë ditë Bajrami. Të vendosur se nuk do të lëvizin nga bjeshkët e Bogovinës, aty edhe ku duan ta shtrojnë rrjetin e përkohshëm të ujësjellësit, banorët nuk shkuan në shtëpi për të festuar si gjithë të tjerët, por në mes të maleve e uruan njëri-tjetrin për Kurban Bajram. Ata edhe mëngjesi i kësaj dite i zbardhi në mes të malit. Kamera e TV21 kapi këto momente të veçanta të protestuesve, të cilët as festa e Bajramit, nuk i lëkundi ata nga protesta.

#Siniçan, protestuesit bëjnë #Bajram me njëri tjetrin në mes malit e larg familjeve#Dita3 protesta për ujin vazhdon

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 30. Juli 2020
- Advertisement -

Siniçani është fshat në Bogovinë të Tetovës, e uji që u shkon nëpër shtëpi është i papijshëm. Ata nisën me vetëiniciativë të shtrojnë gypa për të sjellë ujë nga një burim i afërt, por puna u ndërpre nga ana e policisë. Policia nuk u tërhoq as kur një gjë të tillë e urdhëroi Prokurori, ndërsa nga MPB pohojnë se policët aty janë për të ruajtur rendin dhe qetësinë nëse eventualisht ka tensione mes siniçanasve dhe banorëve të Orviçit, vend ku edhe është burimi nga ku duan të marrin ujë përmes sistemit të përkohshëm të ujësjellësit.

- Advertisement -
- Advertisement -
  • Tags
  • 1
- Advertisement -

Latest News

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet në lagjen Potok dhe tjetra...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar janë B.S 22 vjeç dhe...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com