Dy zjarre të reja shkatërruese pyjore në Kalifornia

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Natën e kaluar dy zjarre të mëdha pyjore sërish kanë përfshirë sipërfaqe të mëdha nga shteti federal amerikan Kalifornia, njofton Si-En-En.

Ajri i thatë dhe era e fuqishme ndihmuan që zjarret dje të shpërthejnë në zonat Napa dhe Shasta, ndërsa sipas televizionit, më pas edhe shpejtë të përhapen, duke shkatërruar gjithçka para vetes: vegjetacion, vreshta dhe objekte edhe krahas përpjekjeve të zjarrfikësve që t’i mposhtin zjarret.

- Advertisement -

Vetëm sivjet më shumë se 8.100 zjarre pyjore në Kalifornia kanë përfshirë zona të cilat tejkaluan qindra mijëra hektarë, ndërsa zjarrfikësit ende luftojnë me 25 zjarre të mëdha.

Për shkak të rrezikut nga dy zjarret e fundit nga shtëpitë e tyre janë evakuuar më shumë se 1.800 persona, ndërsa rreth 5.000 banorë të Kalifornias tani më janë paralajmëruar se është e mundur të duhet ta bëjnë të njëjtën. fb/

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This