Array

Dy vrasje të profilit të lartë tronditin Ukrainën

Must Read

​Zyrtare, Edon Zhegrova nënshkruan me Bazelin

Edon Zhegrova do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra zvicerane Bazel. Lajmi...

“Besa” synon të formojë grup parlamentar, askush nuk pohon se do ta ndihmojë me deputetë

https://youtu.be/7eyhebHnNfQ Lëvizja Besa po synon që të ketë grupin e saj parlamentar,...

Qëndrime të ndara për punësimet etnike, Bekteshi apelon: Politikanët ta lexojnë programin qeveritar

https://youtu.be/RWxYhMT3nvo Pas prezantimit të projekteve për katër vitet e ardhshme, theksi kryesor...
- Advertisement -

Gazetari dhe shkrimtari i njohur ukrainas, Oles Buzina, është vrarë sot para hyrjes së banesës së tij në Kiev, kanë njoftuar mediet ukrainase dhe ato ruse.
Buzina është qëlluar me katër plumba, njëri prej të cilëve e ka goditur në kokë dhe në drejtim të tij është hapur zjarr nga një automjet në lëvizje.
Një zëdhënëse e policisë në Kiev deklaroi se Buzina është vrarë nga dy persona të maskuar.
Është kjo vrasja e dytë e profilit të lartë në Kiev brenda 24 orëve të fundit, pasi që të mërkurën në mbrëmje u vra Oleg Kalashnikov, ish-deputet në Parlamentin e Ukrainës nga radhët e Partisë së Rajoneve, e kryesuar dikur nga presidenti i përmbysur i Ukrainës, Viktor Janukoviç./21 Media/

- Advertisement -

​Zyrtare, Edon Zhegrova nënshkruan me Bazelin

Edon Zhegrova do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra zvicerane Bazel. Lajmi është konfirmuar para pak minutash...

“Besa” synon të formojë grup parlamentar, askush nuk pohon se do ta ndihmojë me deputetë

https://youtu.be/7eyhebHnNfQ Lëvizja Besa po synon që të ketë grupin e saj parlamentar, por tani për tani nuk...

Qëndrime të ndara për punësimet etnike, Bekteshi apelon: Politikanët ta lexojnë programin qeveritar

https://youtu.be/RWxYhMT3nvo Pas prezantimit të projekteve për katër vitet e ardhshme, theksi kryesor në konferencën për media të...

Pritet valë e re e virusit korona në vjeshtë, ekziston mundësia për vendosjen e masave të reja restriktive

https://youtu.be/544VIjF9mqA Vera po mbaron, ndërsa me të edhe periudha stabile të cilën e kemi pasur deri më...

Tottenham përballë Shkëndisë, Gjoka: Një ndeshje që do të krenojë të gjithë Maqedoninë

https://youtu.be/yTfLXh8OcC4 Ky gol i Ibrahimit bëri të vazhdojë ëndrra e Klubit Futbollistik të Shkëndisë që të kalojë
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -