Dy të mbijetuar në aksidentin ajror në Pakistan

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Dy persona e mbijetuan rrëzimin e aeroplanit të udhëtarëve në Pakistan, kumtuan sot autoritetet lokale.

Megjithëse më parë ishte kumtuar se nuk ka të mbijetuar në aeroplan me 98 pasagjerë dhe ekuipazh, më vonë u raportua se dy persona i mbijetuan rrëzimit të avionit, i cili u rrëzua në zonën e populluar në Karaçi.

Në raportet e para u theksua se në aeroplanin 107 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit, por më vonë është saktësuar se kishte 91 pasagjerë dhe shtatë anëtarë të ekuipazhit

Kryetari i Komunës së Karaçit, Vasim Ahtar deklaroi se janë shkatërruar disa shtëpi gjatë rrëzimit të aeroplanit të kompanisë ajrore pakistaneze PIA (Pakistan interneshenell erlajns). Deri më tani nuk është e ditur nëse dikush ka vdekur në ato shtëpi.

Aeroplani ka fluturuar nga qyteti Lahore deri në Aeroportin ndërkombëtar Xhinah në Karaçi, njeri nga aeroportet më të ngarkuara në Pakistan.

Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se piloti ka dhënë alarm pasi aeroplani ka mbet pa njërin motor.

Aksidenti ka ndodh disa ditë pasi Pakistani i rifilloi fluturimet tregtare në vend. Këto lidhje u ndërprenë për më shumë se një muaj si rezultat i epidemisë së koronavirusit./MIA

- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -