Drejtori i NP “Rrugë dhe rrugica” Senad Smailoviq është shkarkuar nga puna

Must Read

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste...

VIDEO: Forca të shumta policore përreth ndërtesës ku jeton Gordana Jankulloska, kontrollojnë çdo automjet

Përreth ndërtesës ku jeton ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, sot ka forca të shtuara të...

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...
- Advertisement -

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov, ka shkarkuar drejtorin e NP “Rrugë dhe rrugica”. Këtë e ka bërë të ditur në profilin e tij në Facebook. Ku ka shkruar se drejtori aktual i NP “Rrugë dhe rrugica” – Shkup, Senad Smailoviq, e ka shkarukuar nga posti i tij aktual.

Në biltenin e policisë dje u njoftua se më 15 gusht në orën 10.40 në rrugën “Vllado Maleski” në Strugë, oficerët e policisë nga Stacioni Policor Strugë arrestuan S.S. (33) nga Shkupi, sepse gjatë kontrollit te ai ishte gjetur kokainë.
Ai u dërgua në një stacion policie dhe pasi çështja të dokumentohet plotësisht, kundër tij do të ngritet kallëzim adekuat.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Slloveni, mbajtja e maskës e detyrueshme edhe në ambient të hapur

Në Slloveni prej sot është e detyrueshme mbajtja e maskës edhe në ambient të hapur në raste kur është e pamundur të...

VIDEO: Forca të shumta policore përreth ndërtesës ku jeton Gordana Jankulloska, kontrollojnë çdo automjet

Përreth ndërtesës ku jeton ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska, sot ka forca të shtuara të policisë.

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -