Array

Donatore e organeve, foshnja e porsalindur

Must Read

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia...

Të varfër, pa shtëpi dhe me sëmundje! Familja Ramadani nga Zajazi jetojnë në kasolle

Familja Ramadani nga fshati Zajaz Teqe e Kërçovës jeton në mjerim, pa shtëpi dhe me sëmundje të...
- Advertisement -

Prindërit e një foshnje të porsalindur nga Britania e Madhe janë vënë para një situate të vështirë,ata mënjherë pas 100minutave të lindjes së foshnjës së tyre janë gjendur para një vendimi të vështirë.

Jes Evans ishte në javën e 12-të të shtatëzënisë binjake kur iu kumtu lajmi se njëri nga djemtë e saj ka një çrregullim të rrallë dhe fatal, që pengon zhvillimin e trurit dhe kafkës së fëmiut .

- Advertisement -

Jesi dhe i fejuri  i saj Mike Holston qysh heret kanë mësuar se njëri prej fëmijëve të  tyre ka për të dështuar menjëherë pas lindjes..

Megjithatë, ky çift nga Cardiff vendosi se jeta e djalit të tyre të tregojë një vlerë humane ,ku organet e foshnjes së posalindur(që ka vdekur menjëherë pas 100 minutave)zemrën dhe veshkat t’i dhuroj si donacion për foshnjet e tjera që kanë probleme shëndetësore.

- Advertisement -

Foshnjat Tedy dhe Noah Holston kanë lindur para një viti, por Teddy  pavarësisht nga fakti se ai ka jetuar një kohë shumë të shkurtër , arriti të shpëtojë jetën e një pacienti.

” Ai jetoi dhe vdiq si një hero . Ne jemi krenarë për të. Duke ditur se një pjesë e dikujt që e dëshiruam është ende gjallë ,na sjellë rehati të madhe , “u shprehën prindërit Holston .

- Advertisement -

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur në krye të këtij digasteri,...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia Rusino do të mbetet ashtu...

Të varfër, pa shtëpi dhe me sëmundje! Familja Ramadani nga Zajazi jetojnë në kasolle

Familja Ramadani nga fshati Zajaz Teqe e Kërçovës jeton në mjerim, pa shtëpi dhe me sëmundje të ndryshme. Nëna Baftije për Tv21...

Merkel: Pandemia e theksoi nevojën për digjitalizim të shkollave

Kancelarja gjermane Angela Merkeli deklaroi se pandemia e koronavirusit e theksoi nevojën për sendërtim  masiv të teknologjisë në shkollat në mbarë vendin.

Poloni, për 24 orë regjistrohen 1.002 raste me Covid-19

Në Poloni sot janë regjistruar 1.002 raste të reja me Kovid-19, që është numri më i madh që nga fillimi i pandemisë,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -