Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të pretendojë se është akoma presidenti.

Sipas një njoftimi për shtyp të hënën, Trump ka krijuar zyrën e ish-presidentit në shtëpinë e tij në Palm Beach, Florida, raporton The Indipendent.

Zyra thuhet se do të veprojë si një mjet për paraqitjet dhe deklaratat e ardhshme publike të Trump.

Zyra do të drejtohet nga ndihmës të ish administratës Trump si dhe zyrtarë të tjerë të stafit.

Deklarata tha se Trump “do të jetë gjithmonë një kampion për popullin amerikan”.

Trump nuk ka dhënë asnjë detaj në lidhje me planet e tij të ardhshme, por kjo lëvizje ka të ngjarë të ndezë spekulimet se ai mund të kandidojë përsëri për president në vitin 2024.

Si ish-president, Trump ka të drejtën e ‘Ish Presidentëve Aktiv’ i cili ndihmon në krijimin e një fondi për çdo president sapo ata janë larguar nga Shtëpia e Bardhë dhe u jep atyre akses në informimet e sigurisë, sigurinë personale, shëndetin dhe kujdesin mjekësor dhe një pension./21Media

TË NGJAJSHME