Dita e fundit për kërkesa për mbështetjen e kompanive që kanë investuar në kompani

Must Read

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët...

Afati për aplikim për thirrjen publike për mbështetjen financiare për përforcimin e konkurrencës në subjektet afariste në periudhën pas kovidit që dedikohet për kompanitë që kanë investuar gjatë pandemisë me koroavirusin Kovid-19 skadon sot.

- Advertisement -

Me thirrjen që është pjesë e paketës së tretë të masave ekonomike për mbështetjen e ekonomisë nga pasojat e shkaktuara nga pandemia, shteti parasheh mbështetje financiare prej gjithsej 20 milionë euro për të gjitha kompanitë të cilat këtë vit edhe krahas pandemisë dhe krizës ekonomike vazhduan të punojnë dhe të investojnë në rritjen dhe zhvillimin e biznesit të tyre.

Thirrja publike u publikua në ueb faqen e Ministrisë së Ekonomisë më 12 qershor 2020 dhe deri më tani kanë ardhur 300 kërkesa prej kompanive.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...

Pendarovski: Nëse askush nuk mund të formojë Qeveri, dhe nëse Kuvendi nuk vetë-shpërbëhet, Spasovski do të jetë kryeministër teknik në 4 vitet e ardhshme!

Presidenti i Vendit, Stevo Pendarovski në pres konferencën e sotme pas takimit me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se nëse askush...

Nga klasa e para deri në të tretën me prezencë fizike, nxënësit e tjerë mësim nga shtëpia

Komisioni për sëmundje infektive ka propozuar që nxënësit e klasës së parë, dytë dhe tretë nga 1 shtatori të zhvillojnë mësimin nëpër...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com