Digjitalizim i plotë i shoqërisë, Nikollovski në vizitë të Strumicës dhe rajonit të Strumicës

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Digjitalizim të plotë të shoqërisë paralajmëroi Aleksandër Nikollovski, bartës i njësisë zgjedhore numër 4, nga radhët e VMRO-DPMNE, i cili ishte në vizitë në Strumicë dhe rajonin e Strumicës.

“Për mua projekti më i rëndësishëm që do të shënojë mandatin katër vjeçar 2020-2024 është digjitalizimi i plotë i shoqërisë së Maqedonisë që duhet të mundësojë disa  gjëra. Së pari do të jetë goditje e fortë për korrupsionin për shkak se rreth 500 shërbime që për momentin merren nga institucione të ndryshme shtetërore dhe varen nga faktori njerëzorë, do të digjitalizohen plotësisht që të largohet faktori njeri dhe të mos ketë vendim diskrecional. Çështja e dytë e lidhur me digjitalizimin është digjitalizim i plotë i arsimit fillor dhe të mesëm”, tha Aleksandër Nikolloski nga VMRO-DPMNE.

- Advertisement -

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -