Dibranët i japin lamtumirën Bertit, njëri nga shënuesit më të mirë të KF Korabi, nuk arriti ta mposhtë virusin

TË FUNDIT

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së...

Ahmeti flet për bashkëpunimin mes opozitës! Luftonin koalicionin BDI – VMRO-DPMNE, tash bashkohen

Kryetari  i BDI-së po ashtu foli edhe për paralajmërimet për bashkëpunim mes opozitares VMRO-DPMNE dhe opozitës shqiptare...

 Dibranët me dhimbje të madhe dhe me pabesi e morën lajmin për vdekjen e Albert Kabës, të cilin të gjithë e thërrisnin Berti, njëri prej futbollistëve më të mirë në historinë e klubit futbollistik Korabi.

Lajmin e publikoi klubi duke theksuar se Berti nuk ka arritur ta fitojë betejën me koronavirusin e rrezikshëm.

“Me dhimbje të madhe kumtojnë se vdiq ish-futbollisti i KF Korabi, Albert Kaba-Berti, duke e humbur luftën me virusin vdekjeprurës. Më shumë vite ishte pjesë e ekipit tonë, por përgjithmonë do të ngelet në kujtesë si ikonë e futbollit dibran. Ngushëllime të thellë dhe të sinqertë për familjen dhe miqtë”, theksohet nga klubi.

Albert Kaba (44), në Dibër të gjithë e dinim si futbollist të madh, një njeri me shpirt të ndritur, një djalë i përkushtuar, një burrë i mirë, një prind i kujdesshëm, por edhe si një njeri i shkëlqyer që gjithmonë dinte të ndihmonte këdo në nevojë.

Alberti deri para dhjetë vitesh e mbante fanellën e ekipit të tij të preferuar, vlente si golgeter i madh dhe njëri nga shënuesit më të mirë në historinë e klubit.

Ai u varros në varrezat myslimane në Dibër. 

TË NGJAJSHME