ZGJEDHJET

Deskoska: PSP- ja u shua, por jo edhe lëndët që ka hapur

Must Read

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius....

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Sot hyn në fuqi Ligji i ri për Prokurorinë Publike. Prokuroria Speciale Publike (PSP) si institucion formalisht është shuar, por jo edhe çështjet që ka hapur. Të gjitha çështjet në të cilat ka punuar Prokuroria Speciale Publike janë të gjalla, ligji i ri siguron një bazë të qartë ligjore për vazhdimin e tyre deri në vendimet përfundimtare, deklaroi ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska.

- Advertisement -

Lufta kundër krimit dhe korrupsionit, siç theksoi ajo, është e gjatë dhe e vështirë dhe shihet jo vetëm në vendin tonë, por në të gjitha vendet e tjera.

“Merreni për shembull Italinë, e cila ka vite që e lufton mafian. Është e qartë se nuk ka zgjidhje të menjëhershme për drejtësi, por kjo nuk duhet ta dekurajojë dëshirën për drejtësi, entuziazëm dhe angazhim të institucioneve në luftë, as pritjet e qytetarëve për drejtësi”, thotë Deskoska.

Sipas saj, detyrimi për ta rikthyer besimin në gjyqësor është detyrimi më i vështirë dhe domethënës para nesh.

- Advertisement -

“Tani me një buxhet të rritur dhe një rrugë të hapur për rritjen e numrit të prokurorëve, pres entuziazëm dhe sakrificë nga të gjithë prokurorët, hetuesit dhe bashkëpunëtorët profesional në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, si dhe efikasitet në përfundimin e të gjitha procedurave”, thekson në deklaratë për MIA-n, ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska./MIA

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Infektohet drejtoresha e Spitalit të Kumanovës Zaharieva: Stresi kronik dhe lodhja e bënë të veten

https://www.youtube.com/watch?v=ztxJNJmFcsA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0Auj8_lWLHbwsmusFLuLejdk3U0jwESy14WJ_86tSlIOAAqna44rre2gk Drejtoresha e Spitalit të Kumanovës, Snezhana Zaharieva është pozitive në koronavrius. Lajmin se testi i saj...

Premtimet e partive për sektorin privat, Visar Ademi: Deklarata të pamenduara mirë

https://www.youtube.com/watch?v=-6g6Bjb6k5I&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2b2AkX0GEp1pGkkRwY99bEkaAspqyUrolOzl5WAFlann2tPx60abiEtYo Rritje të përfaqësimit të drejtë dhe adekuat të shqiptarëve përveç se në sektorin publik këtë herë...

ASH-AAA: BDI 18 vjet s’po mundet të ndërtojë një shkollë në Vizbeg, Ademi: Shkolla do të bëhet

https://www.youtube.com/watch?v=Oc4KU7NciQU&feature=youtu.be Ndërtimi i shkollës në Vizbeg ende nuk ka filluar. U bënë vite që...

Mickoski: Me ripërtëritjen vijnë 1.000 projekte të cilat do ta përmirësojnë jetën e çdo qytetari

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sot së bashku me bartësin e  listës së kandidatëve për deputetë në Njësinë e dytë zgjedhore Vllado...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -