Derbi mes KF Shkëndija – KF Shkupi përfundoi baraz

TË FUNDIT

Siri: Sulm ajror izraelit në Damask

Ushtria siriane kumtoi se në sulmet ajrore izraelite është goditur rajoni në paralagjen jugore të Damaskut, ku...

Në pjesën më të madhe të shtetit temperaturat e mëngjesit nën zero

Më ftohtë sot në mëngjes është në Berovë ku janë shënuar -9 gradë Celsius, ndërsa nën zero...

Mëngjes i ftohtë -8, pastaj mot me diell me temperaturë deri 16 gradë

Moti në vend në mëngjes do të jetë i ftohtë dhe në disa lugina me paraqitje të...

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Me rezultat baraz 1:1 përfundoi derbi në xhiron e 12-të të Ligës së parë të futbollit në vend, të luajtur sot pasdite në Tetovë mes Shkëndisë dhe Shkupit.

Para kësaj xhiroje, ky ishte dueli i dy ekipeve të plasuara të para, por pas fitores së sotme të Makedonija GJP, “luanët” u gjendën në pozitën e dytë.

Rezultatet:

Akademia Pandev – Pelister 3:2
Rabotniçki – Makedoniaj GJP 1:3
Shkëndija – Shkupi 1:1
Sileksi – Bellasica 0:1
Struga Trim Lum – Renova 1:0.

Dje, Boreci – Vardari 0:2.

Tabela:

Shëndija 26 pikë

Makedonija GJP 25

Shkupi 24, Boreci 19

Struga Trim Lum 19

Vardari 16

Sileksi 14

Rabotniçki 13

Pelisteri 12

Akadmeija Pandev 10

Renova 8

Bellasica 8.

TË NGJAJSHME