Dëmshpërblimi i depozitëve nga Eurostandard banka do të jetë i njëfishtë, data e pagesës do të publikohet gjatë ditëve në vijim

Must Read

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...
- Advertisement -

Fondi për sigurim të depozitëve informoi se dëmshpërblimi i depozitëve deri 30.000 euro për personat fizikë në “Eurostandard banka” do të paguhet në mënyrë të njëfishtë, ndërsa do të mund të ngriten mjetet nga dita kur të fillojë pagesa.

Deponenti për dëmshpërblim do të ketë në dispozicion 36 muaj, respektivisht tre vjet nga dita e fillimit të pagesës. Pas skadimit të kësaj periudhe, deponentët, respektivisht trashëgimtarët e tyre, të cilët për shkaqe të ndryshme nuk kanë mundur ta realizojnë të drejtën për dëmshpërblim, pagesën e dëmshpërblimit do të mund ta realizojnë përmes fondit për sigurim të depozitëve.

- Advertisement -

“Veçmë po përgatitet shpërndarja e deponentëve nëpër banka-paguese dhe do të përgatiteten vërtetimet për depozit, me qëllim që procesi i pagesës së dëmshpërblimit të zhvillohet maksimalisht efikas dhe thjeshtë. Gjatë ditëve të ardhshme do të kumtohet data, kur do të fillojë pagesa”, thonë nga Fondi për sigurim të depozitëve. 

- Advertisement -

Protesta në Madrid për shkak të masave të reja kufizuese

Banorët e Madridit sot protestuan për shkak të menaxhimit të autoriteteve lokale me pandeminë  dhe vendosjen e masave të reja kufizuese në...

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -