Array

Demaçi e Kurti "kishin shkue n'shpi pa kris lufta"

TË FUNDIT

Deputetja Ilire Dauti kërkon nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion për ta çuar përpara Pr/Ligjin e tyre për shtetësinë!

Deputetja e koalicionit ASH-AAA, Ilire Dauti nëpërmjet emisionit Click Plus kërkoi nga partitë shqiptare në pushtet të bëjnë presion...

Pr/Ligji i #ASH-AAA për shtetësinë – për të mirën e qytetarëve apo për pikë politike?

Opinionisti Latif Mustafa në emisionin debatues Click Plus në TV21, ku po diskutohet për Propozim-Ligjin për shtetësinë, e pyeti...

Deputetja Dauti: Ata që i kanë të gjithë dokumentet, shtetësia nuk u jepet me justifikimin se janë të rrezikshëm për shtetin!

Ilire Dauti deputete në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nga Koaliconi ASH-AAA, në Click Plus në TV21, theksoi se...

Ilire Dauti: Propozim-Ligji për shtetësinë hoqi maskat e atyre që thërrisnin “Shoqëri për të gjithë”

Ilire Dauti nga Koaliconi ASH-AAA në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se Propozim-Ligji për shtetësinë ka hequr maskat...

Jonida Mete Kiki: Sjella e zyrtarëve në terren reflekton në sjelljen e administratës ku shkon për të kërkuar shtetësi!

Juristja Jonida Meta Kiki në emisionin Click Plus në TV21, duke folur për Ligjin për shtetësinë, tha se sjellja...

Shumë politikanë janë pjesë e listës së veteranëve, edhe pse kishin hequr dorë nga lufta para përfundimit të saj.

Më 2 mars të 1999 Adem Demaçi së bashku me Albin Kurtin dhe gjithë stafin e Zyrës së UÇK-së të pakënaqur me shkuarjen e delegacionit të UÇK-së në Rambuje patën dhënë dorëheqje prej të qenit pjesë e saj, raporton KTV.

Për njohësit e ligjeve, kjo tregon arbitraritetin, me të cilin po zbatohet jo vetëm ky ligj, por të gjitha ligjet tjera në vend.

E vetmja zonë që nuk e respektoi këtë pjesë të ligjit është ajo e Dukagjinit, ngase Daut Haradinaj ua dha statusin si kontribues të luftës edhe atyre që nuk arritën të jenë aktivë deri në përfundimin e saj.

TË NGJAJSHME