Array

Davutoglu thërret opozitën t’i bashkohet qeverisë së përkohshme

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu i ka bërë thirrje partive opozitare “të marrin përgjegjësi” dhe t’i bashkohen qeverisë së përkohshme, duke thënë se ai do të ofrojë poste në kabinetin qeverisës zëvendësve të tyre, nëse liderët opozitarë refuzojnë poste qeveritare.

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan më herët gjatë ditës ka emëruar Davutoglun si perosnin që duhet të formojë një qeveri të përkohshme, e cila do ta përgatiste vendin për zgjedhjet e reja, pasi për dy muajin partia fituese nuk arriti të formonte qeverinë.

- Advertisement -

Davutoglu ka pesë ditë kohë për të formuar qeverinë e përkohshme dhe Kushtetuta e obligon që ai t’u ofrojë poste qeveritare anëtarëve të opozitës.

Dy nga tre partitë opozitare në parlamentin turk, deri më tani janë dekluaruar se nuk do të marrin pjesë në këtë qeveri.

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -