Array

Danezët e vlerësojnë shumë ndeshjen me Shqipërinë

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Ekipi përfaqësues i Danimarkës do te nisi me 30 gusht përgatitjet për ndeshjet me Shqipërinë dhe Armeninë, në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016.

Trajneri i përfaqësueses, Morten Olsen, gjatë një konference për mediat është shprehur se nuk do ta kenë aspak të lehtë ndaj përfaqësueses shqiptare.

- Advertisement -

“Do të jenë dy takime shumë të rëndësishme, pasi Shqipëria është një rival direkt për vendin e dytë. Ata kanë një ndeshje më pak se ne, ndaj ne duhet të japim maksimumin për të marrë fitoren”, ka deklaruar Olsen.

“Në ndeshjen e parë shqiptaret na vunë në vështirësi dhe nuk janë rastësisht në garë për në Europian, por ne e kemi te qarte objektivin tonë. Gjithashtu edhe ndaj Armenisë vuajtëm në sfidën e parë. Vërtet qe ata janë jashtë gare për kualifikimin, por janë një skuadër shumë e mirë”, ka theksuar ai.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -