Daçiq: Prania e Trampit në takimin në Uashington do të jetë garanci për atë që do të nënshkruhet

Must Read

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...
- Advertisement -

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daqiç, deklaroi se sot pritet të finalizohen negociatat midis Beogradit dhe Prishtinës në Shtëpinë e Bardhë dhe se në nënshkrimin e “dokumentit ekonomik” do të marrë pjesë edhe vetë kreu i administratës amerikane, që do të jetë si garantues për atë që do të nënshkruhet.

“U spekulua se ai do të jetë nënpresidenti Majk Pens ose presidenti Donald Tramp … Nëse takimi është i suksesshëm, në nënshkrim sigurisht do të marrë pjesë edhe Trampi”, tha Daçiq sot në mëngjes për TV Prva.

- Advertisement -

Ai vlerëson se prania e Trampit do të jetë përparësi e madhe pasi në këtë mënyrë presidenti amerikan do të bëhet garantues i asaj që do të nënshkruhet.

“Prandaj do të jetë shumë e rëndësishme nëse do të marrë ose nuk do të marrë pjesë ai, nëse do të jetë pjesë e këtij tregimi ose jo”, tha Daçiq.

- Advertisement -

Ai theksoi se pala serbe dëshiron marrëveshje dhe kompromis por se nuk pranon ultimatum.

- Advertisement -

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -