CNN: Kryeministri i Pekinit thotë se Kovid-19 mund të kthehet në çdo kohë

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Pas pesëdhjetë e pesë ditëve, pasi nuk kishte transferim lokal në Pekin dhe konsiderohej që ka përfunduar pandemia e koronavirusit, virusi u rishfaq në një treg në Pekin ku u infektuan 180 njerëz, transmeton CNN.

Në vetëm pak ditë, metropoli i më shumë se 20 milion banorëve është izoluar pjesërisht dhe disa masa janë rivendosur – shkollat ​​janë mbyllur, qasja në zonat e banuara është e kufizuar dhe qindra mijëra njerëz janë ndaluar të largohen nga qyteti, konsiderohet se kanë kërcënim nga infeksioni.

- Advertisement -

Kjo është goditja e dytë më e rëndë për koronavirusin deri më tani, ndërsa autoritetet e Pekinit ende po përpiqen të përcaktojnë shkaqet.

“Ky shembull shërben si kujtesë e qartë për botën se sa lehtë mund të kthehet ky virus në mjedise ku mendohet se kontrollohet me sukses”, përfundoi raporti CNN. 

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -