ZGJEDHJET

Çmimet e prodhuesve të produkteve industriale më të ulëta në nivel mujor, më të larta në atë vjetor

Must Read

Merkel: Hapje të kapitujve të parë nga negociatat me Shkupin dhe Tiranën këtë vit

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot i prezantoi prioritetet e kryesimit të vendit të saj me BE-në në...

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Çmimet shitëse të prodhuesve të produkteve industriale në tregun vendor në maj të këtij viti janë më të ulëta për 0,3 për qind në nivel mujor, publikoi Enti Shtetëror i Statistikës.

- Advertisement -

Sipas të dhënave të publikuara në maj të vitit 2020, në krahasim me prillin e vitit 2020, çmimet shitëse të prodhuesve të produkteve industriale në tregun vendor janë më të ulëta në grupet e prodhimeve të qëndrueshme për konsum të gjerë për 0,3 për qind dhe prodhimeve të paqëndrueshme për konsum të gjerë për 0,8 për qind.

Në maj të vitit 2020, në krahasim me vitin 2019, çmimet shitëse të prodhuesve të produkteve industriale në grupet prodhime kapitale për 0,1 për qind, prodhime të qëndrueshme për konsum të gjerë për 3 për qind dhe prodhimeve të paqëndrueshme për konsum të gjerë për 1,4 për qind./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi përgjegjësi nga drejtori i Ndërmarrjes...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa për test PCR gjatë hyrjes...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -