Çmime rekorde të arit dhe argjendit

Must Read

Nëse të gjitha partitë shqiptare do të jenë në qeveri, Arjanit Hoxha do të lobojë që “Besa” të kalojë në opozitë

Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë Lëvizja BESA do të dalë në opozitë. Kështu...

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh, ...

Vlera e arit dhe e argjendit sot në mëngjes arriti nivelin më të lartë që prej vitit 2011 përkatësisht 2013.

- Advertisement -

Ari shitet për 1.860 dollarë për uncë, përderisa argjendi për 23 dollarë.

Çmimi i arit për dërgesë në gusht në bursën njujorkeze “Komeks” u rrit për 0,77 për qind dhe arriti 1.858,05 dollarë për uncë, pasi që paraprakisht u ngrit në 1.866,75 dollarë, që është vlera më e lartë që prej 9 shtatorit të vitit 2011.

- Advertisement -

Përderisa argjendi për dërgesë në shtator shitet për 23,185 dollarë, që është çmim rekord prej 19 shtatorit të vitit 2013.

- Advertisement -

Sipas ekspertëve, rritja e çmimit të arit dhe argjendit është për shkak të rënies së vlerës së dollarit në krahasim me euron. Dollari më i dobët çoi deri te rritja e çmimit të arit, që është më i lirë për investuesit të cilët tregtojnë me valuta të tjera./MIA

- Advertisement -

Latest News

Xhandarmëria serbe patrullon në Kosovë/Karaçevë (Video)

Sot rreth orës 17:00, xhandarmëria serbe me tendencë destabilizimi, janë futur rreth 1 km në brendësi të territorit të Kosovës në fshatin...

Numër rekord i të sapoinfektuarve me koronavirus në Shqipëri, punësohet kuadër plotësues mjekësor

Në Shqipëri është shënuar rekord i ri negativ   i rasteve pozitive me Kovid-19 në një 24 orësh,  nga fillimi i pandemisë  më...

Edhe në Itali vatër e re e virusit korona pas kthimit të disa tinejxherëve nga Kroacia

Dy vajza 18-vjeçare janë kthyer në qytetin italian Padova të infektuara me virusin korona pas pushimit veror në Kroaci, për çka 24...

Në SHBA, në korrik të sapopunësuar vetëm 1,8 milion, më pak nga shifrat e majit dhe qershorit

Ekonomia e SHBA-së në korrik ka hapur 1,8 milion vende pune, që është regres sipas treguesve  të muajve maj dhe qershor dhe ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com