Array

Cilën ngjyrë duhet të vishni në takimin e parë!

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Një kompani veshjesh angleze, bëri një studim vërtetë interesant në lidhje me përshtypjet që njerëzve u krijoheshin për dikë në takimin e tyre të parë. Mbi 1,000 persona u pyetën se cila ishte përshtypja që ata krijonin në bazë të ngjyrës së veshjes që personi që ata kishin takim vishnin.
Rezultate favorizonin jashtë mase ngjyrën e zezë, dhe jo aq shumë ngjyrën rozë!

Pjesëmarrësit u pyetën se cila ngjyrë i bënte ata të ndiheshin me vetëbesim dhe nëse kjo ngjyrë do u pëlqente atyre ta shihnin tek seksi i kundërt që ata po dilnin në një takim . Gjithashtu, cilat ngjyra i bënin ata të lidhnin arrogancën dhe inteligjencën.
56% e tyre pohuan se ngjyra e zezë ishte idealja për të krijuar përshtypjen e një personi me vetëbesim! Gjithashtu, nga të gjitha ngjyrat, e zeza ishte ajo që mori më tepër pikë si ngjyra e inteligjencës me rreth 45%.

- Advertisement -

Ngjyra e kuqe, e cila në disa studime të mëparshme u përkufizua si ngjyra e fuqisë dhe e joshjes, në këtë studim u shfaq si një ngjyrë e cila krijonte përjetime të përziera dhe jo shumë të qarta. 54% e femrave pohuan se e vishnin këtë ngjyrë për të rritur vetëbesimin e tyre dhe meshkujt pranuan se nuk ishin kundra, por, 28% e lidhnin të kuqen me arrogancën dhe vetëm 12% me inteligjencën!

Por, mbi të gjitha, mos vishni ngjyrën rozë! Vetëm 5% e të pyeturve e lidhnin atë me inteligjencën.

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -