Çiklisti në aksion, David Martineli shpërndanë barna me biçikletë

Must Read

Ohri i stërmbushur me turistë! Mund të jetë një vatër e re e koronavirusit

https://youtu.be/4fXK1Ea2SX0 Pa zhurmë e pa trafik, Shkupin e lam në orë policore...

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve...
- Advertisement -

Biçikleta e David Martinelit është një mjet pune. Italiani 26-vjeçar është çiklist profesionist. Por, për shkak të koronavirusit, sezoni i çiklizmit është ndërprerë. Martineli mbetet pozitiv, duke u kujdesur për formën e tij. Është lindur në Lombardi, rajon i cili është më i prekur nga virusi. Ai bën stërvitje rregullisht, por në të njëjtën kohë i ndihmon qytetarëve duke shpërndarë barëra për njerëzit në izolim.

“Pasi jam çiklist i cili për çdo ditë kalon nga 10km, kjo nuk paraqet problem për mua. Desha që në këtë mënyrë t’u ndihmoj njerëzve të cilët më kanë mbështetur gjatë gjithë vitit”, tha David Martineli.

Për Martinelin situata aktuale paraqet një sfidë, por edhe mundësi për t’u dalë në ndihmë njerëzve.

“Sa më pak njerëz shkojnë në barnatore, aq më mirë. Kemi përgjegjësi, sepse nëse shkoj unë në vend të 3-4 personave, rreziku për përhapjen e infeksionit do të jetë më i vogël”, tha David Martineli.

Orari për garat çikliste është ndryshuar për shkak të pandemisë me koronavirus. Gara rreth Italisë është anuluar, kurse ende nuk dihet nëse do të mbahet “Tur de Frans”.

“Në këtë moment nuk mund të flasim për anulime, por sigurisht se data e mbajtjes së garës do të shtyhet. Shpresoj se në gusht dhe shtator do të mund të garojmë nëpër botë. Në fund të fundit, ky është një sport përmes të cilit udhëtohet. Shpresoj se deri në shtator, virusi do të zhduket, pas çka do të mund ta hapin sezonin”, tha Xhuzepe Martineli, Drejtor Sportiv.

David Martineli do të vazhdojë me shpërndarjen e barërave për njerëzit, sepse kjo është gara e tij më e madhe dhe më e vlefshme.

- Advertisement -

Latest News

Tetova në karantinë me 12 raste të reja! Bujqit punojnë në ara por s’dinë a mund t’i shesin produktet

https://youtu.be/aTDMQbY_a8U Në qytetin e Tetovës deri më tani ka 12 raste të reja me Covid 19 nga...

180 raste të reja dhe 2 viktima nga Covid-19! Filipçe: Vala e të infektuarve do të qëndrojë shumë shkurt

https://youtu.be/08d-Th_C48s 180 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 3...

Hoti ia tregon prioritetet e Qeverisë ambasadorit amerikan

Kryeministri Avdullah Hoti priti sot në një takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip S. Kosnett.

BDI kërkon Kryeministër shqiptar! Zaev: Nëse ky është kusht, BDI nuk do të jetë pjesë e Qeverisë së ardhshme

https://youtu.be/Q6Cd0f9ILvc Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në 18 vjetorin e partisë ka përcaktuar synimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -